DESKA TARASOWA Massaranduba i Bangkirai

Massaranduba i Bangkirai to jedene z najbardziej popularnych gatunków egzotycznych stosowanych jako deski tarasowe ze względu na swoją wyjątkową twardość i wytrzymałość. Pochodzą one z Ameryki południowej (Massaranduba) i Azji (Bangkirai).

Kolorystyka i struktura drewna (Massaranduba) Drewno massaranduby świeżo po ścięciu charakteryzuje się bardzo jasnym kolorem czerwono-różowawym, który z czasem pod wypływem utleniania się desek przechodzi w bordowo-brązowy.  W przypadku długiego oddziaływania promieniowania słonecznego oraz silnego wpływu warunków atmosferycznych deski z czasem zaczynają przybierać kolor starej patyny.  Kolorystyka i struktura drewna (Bangkirai). Bangkirai najczęściej przybiera kolor ciepłego brązu, którego barwy mieszczą się w  odcieniu od jasnego do ciemnego brązu. Z rzadka na desce może pojawiać się kolor bladozielony. Pod wypływem słońca deski z czasem przybierają kolor srebrzysto-szary. Deski charakteryzują się prostym układem włókien oraz gładką teksturą, możliwe sporadyczne występujące niewielkie otwory po owadach.

Należy pamiętać iż massaranduba i bangkirai jest produktem naturalnym i paleta jej barw jest szeroka a deski nie są sortowane ze względu na kolor.

Zastosowanie:

  • tarasy i patia, werandy, balkony
  • obrzeża basenów i stawów
  • ścieżki ogrodowe
  • mola i pomosty, przystanie żeglarskie
  • szeroko pojęta architektura ogrodowa

Massaranduba

Wymiary: 143x25 mm
Profil: dwustronnie drobnoryflowana
Standardowa długość:1,83 – 6,10 (w zależności od aktualnych stanów magazynowych)
Wysokość konstrukcji (wraz z legarem):min. 65 mm

Bangkirai

Wymiary: 145x25 mm 
Profil: z jednej strony drobnoryflowana z drugiej strony gruboryflowan
Standardowa długość:2,13 – 5,18 (w zależności od aktualnych stanów magazynowych)
Wysokość konstrukcji (wraz z legarem):min. 65 mm

Zalety desek tarasowych z drewna egzotycznego:

  • Drewno massaranduby jest bardzo twarde i odporne na wszelkie uszkodzenie mechaniczne a także na wpływ warunków atmosferycznych. Zgodnie z normą  EN 350-2 określającą wytrzymałość drewna massaranduba sklasyfikowana jest w najwyższej klasie określającej jej żywotność na okres powyżej 25 lat.
  • Drewno massaranduby przed wysuszeniem ważny ok. 1300 kg na m3 i należy do nielicznych, gatunków które nie utrzymują się na powierzchni wody, ze względu na posiadaną wagę.
  • Drewno bangkirai jest uodpornione na mikro i biokorozję oraz niepodatne na ataki grzybów i szkodników. Zgodnie z normą EN 350-2 określającą żywotność drewna bangkirai sklasyfikowany jest w 1-2 klasie wytrzymałości co oznacza że zastosowanie go jako deskę tarasową zapewni nam kilkadziesiąt lat użytkowania.
  • Swoją twardością Bangkirai przewyższa o ok. 20-40% dąb.
Kolory na Twoim ekranie, mogą – w zależności od ustawień karty graficznej i monitora – różnić się od oryginału. Jeżeli chcecie się Państwo przekonać o kolorystyce i jakości naszego produktu, służymy bezpłatnymi próbkami.