DESKA TARASOWA TERMOJESION I TERMOSOSNA

Termojesion i Termososna jest materiałem poddanym specjalnej modyfikacji termicznej wyselekcjonowanego jesionu i sosny. Termowanie polega na poddaniu drewna obróbce w wysokiej temperaturze mającej na celu usunięcie wody oraz skrystalizowanie zawartych w nim cukrów, co chroni deski przeciwko miko i biokorozji. 

Kolorystyka i struktura drewna (Termojesion)

Drewno termojesionu posiada naturalnie ciepło brązowy kolor, który z czasem pod wypływem promieniowania słonecznego oddziaływującego na deski przechodzi w ciemno brązowy.  W przypadku długiego oddziaływania promieniowania słonecznego oraz silnego wpływu warunków atmosferycznych deski z czasem zaczynają przybierać kolor starej patyny. Drewno posiada widoczne przyrosty roczne, które podkreślają naturalny wygląd desek. Termojesion zasadniczo jest bezsęczny o spójnej i litej powierzchni.

Kolorystyka i struktura drewna (Termososna)

Drewno termososny posiada brązowo-miodowy kolor, który z czasem pod wypływem utleniania się desek przechodzi w ciemno-brązowy.  W przypadku długiego oddziaływania promieniowania słonecznego oraz silnego wpływu warunków atmosferycznych deski z czasem zaczynają przybierać kolor starej patyny. Słoje w termososnie są dobrze widoczne o zróżnicowanej szerokości, . Występujące sęki są zawsze zdrowe i wrośnięte.

Należy pamiętać iż Termojesion i Termososna jest produktem naturalnym i paleta jej barw jest szeroka a deski nie są sortowane ze względu na kolor.

Zastosowanie:

  • tarasy i patia, werandy, balkony
  • obrzeża basenów i stawów
  • ścieżki ogrodowe
  • mola i pomosty, przystanie żeglarskie
  • szeroko pojęta architektura ogrodowa

Termojesion

Wymiary: 137x25 mm, 137x20
Profil dwustronnie drobnoryflowana
Standardowa długość: 1,90 – 3,40 (w zależności od aktualnych stanów magazynowych)
Wysokość konstrukcji (wraz z legarem): min. 67 mm

Termososna

Wymiary: 137x25 mm
Profil dwustronnie gładko strugana
Standardowa długość: 3,00 – 5,10 (w zależności od aktualnych stanów magazynowych)
Wysokość konstrukcji (wraz z legarem): min. 67 mm

Zalety desek tarasowych z drewna egzotycznego:

  • Drewno termojesionu jest bardzo twarde i odporne na uszkodzenie mechaniczne a także na wpływ warunków atmosferycznych. Zgodnie z normą EN 350-2 określającą wytrzymałość sklasyfikowany jest w najwyższej klasie określającej jej żywotność na okres powyżej 25 lat.
  • Na deski z termojesionu amerykańskiego jest udzielana 15 letnia gwarancja na biodegradacje.
  • Drewno termososny jest odporne na na wpływ warunków atmosferycznych. Zgodnie z normą EN 350-2 określającą wytrzymałość drewna termososna sklasyfikowana jest w drugiej klasie określające jej wytrzymałość jako odporną na warunki zewnętrzne.
  • Sosna poddana zabiegowi termowania jest wolna od żywicy.
Kolory na Twoim ekranie, mogą – w zależności od ustawień karty graficznej i monitora – różnić się od oryginału. Jeżeli chcecie się Państwo przekonać o kolorystyce i jakości naszego produktu, służymy bezpłatnymi próbkami.